Project Leader – industrial online solutions

Typ pracovního poměru: HPP    Místo práce: Praha   Obor: IT/telekomunikace    Nástup: Ihned    Plat: dohodou

Náplň práce

Profil společnosti:
GeniCAD s. r. o. - A subsidiary of an American technological company Thomas Enterprise Solutions, dealing with development and integration of specialized software for global industrial manufacturers, is looking to hire: Project leader – industrial online solutions.

Náplň práce:
You will be responsible for leading small to medium size projects to succesful completion and deployment to our customers websites or ERPs. You will work in a small team and communicate to our international project managers. Your tasks will include project preparation and analysis, modelling in a CAD software, development and structuring of product information, development of product configurators, quality assurance and testing. You will be trained for all software and tools required.

Požadujeme• High School or University degree with technical background
• Knowledge of modelling in any CAD/BIM systems (SolidWorks, Inventor, Revit or similar)
• Good knowledge of Microsoft Excel
• Good command of English
• Experience leading small team
• Detailed oriented, flexible and quick learner
• Self-reliance
• Basic knowledge of programming is a plus

VzděláníVŠ/SŠ

Jazykové znalosti- aktivně: angličtina,
- pasivně:
- jiné:

Řidičský průkaz

Nabízíme• Good reward and bonuses based on Your performance
• Great team and working environment in Prague 7
• Possibility of personal growth
• Company events
• Meal tickets, 5 weeks vacation, fitness

Místo práce: Praha 7

Termín nástupu: immediately

V případě, že Vás tato nabízená pozice zaujala, zašlete nám Váš podrobný strukturovaný životopis s motivačním dopisem a názvem pozice, o kterou se ucházíte!
Pro odpověď na tuto pozici, prosím, používejte pouze e-mailovou adresu: jan.groh@genicad.cz

Platnost inzerátu končí 12. 1. 2017. Po tomto datu, prosím, neodpovídejte.

Životopis zasílejte najan.groh@genicad.cz

Počet zobrazení nabídky práce: 241             Inzerát Project Leader – industrial online solutions vložen: 2017-01-16

Pracovní místo Project Leader – industrial online solutions nabízí

JOBSYSTEM s.r.o.

    JOBSYSTEM s.r.o. poskytuje a zprostředkovává personální inzerci na internetu

IČO: 28412508

Adresa:
   Sokolovská 106/42
   Praha 8
   180 00

Kontakní osoba:   Eva Grundová

Tel.: 224 819 391
Fax.: 224 819 391
Email: egrundova@jobsystem.cz
Internet: www.jobsystem.cz